W ginekologii estetycznej stosuje się coraz częściej zabiegi laserowe. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim niewielka inwazyjność. Można uzyskać świetne efekty bez konieczności sięgania po skalpel. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, do czego zostały przeznaczone Lasery dla ginekologii.
W jakim celu przeprowadza się zabiegi laserowe w ginekologii?
Lasery mają szerokie zastosowanie w medycynie. Świetnie sprawdzają się między innymi w ginekologii estetycznej. Za ich pomocą możliwe staje się stymulowanie procesów zachodzących w organizmie, usuwanie nadmiaru różnych tkanek.
Jeśli kobiecie zależy na poprawieniu estetyki swoich okolic rozrodczych w sposób bezpieczny i małoinwazyjny, to warto zdecydować się na zabieg laserowy. Sprawdza się on rewelacyjny w leczeniu nietrzymania moczu. Możliwe staje się zrewitalizowanie pochwy, jej obkurczenie lub zwiększenie nawilżenia.
Lasery na różne problemy ginekologiczne
Lasery świetnie sprawdzają się w przypadku rozwiązywania problemów dotyczących wewnętrznych części narządów rozrodczych. Nie brakuje również zabiegów, które pozwalają na poprawienie ich wyglądu z zewnątrz. Coraz więcej kobiet decyduje się na laserową plastykę warg sromowych.
Jest to rewelacyjna opcja, gdy są one zbyt duże, niesymetryczne. Niektóre kobiety mają przerost tkanki, co powoduje u nich dyskomfort. Codzienne funkcjonowanie staje się problematyczne, może nawet prowadzić do pogorszenia życia seksualnego. Laserem możliwe staje się wymodelowanie warg sromowych.
Dlaczego warto korzystać z zabiegów laserowych?
W medycynie zabiegi laserowe zyskują na popularności. Coraz częściej zastępują tradycyjne procedury chirurgiczne. Wynika to przede wszystkim ze zredukowania ryzyka wystąpienia powikłań do minimum. Pacjenci szybko wracają do pełni zdrowia. Nie jest potrzebna długotrwała rekonwalescencja.
Nie ma konieczności pozostawania w szpitalu, Krótko po zabiegu laserowym możliwe staje się powrócenie do domu. Mała inwazyjność to ogromna zaleta. Nie dochodzi do uszkodzenia okolicznych tkanek. Wykonanie zabiegu laserowego zajmuje zwykle kilkanaście minut.