Płyny dezynfekujące używane są w wieku sytuacjach. Powszechnie stosowane są podczas podróży, w centrach handlowych oraz oczywiście w placówkach medycznych. Żel dezynfekujący vimedin zapewnia dokładne oczyszczenie rąk z groźnych zarazków.
Jak prawidłowo dezynfekować dłonie?
Skuteczność działania żelów antybakteryjnych w dużym stopniu zależy od ich prawidłowego używania. W codziennych sytuacjach – w centrum sklepie lub w toalecie – płyn powinien być zawsze dokładnie wcierany w dłonie. Niedbałe zaaplikowanie preparatu lub zastosowanie małej ilości płynu nie doprowadzi do prawidłowego zdezynfekowania dłoni. Aby uniknąć zarażenia wirusem lub bakterią ręce należy nacierać żelem przez około trzydzieści sekund. Płyn musi dokładnie pokryć nie tylko całe dłonie, ale także nadgarstki. Brud lubi gromadzić się w miejscach ściśniętych i niedostępnych – na przykład między palcami.
Jak działa Żel dezynfekujący vimedin?
Płyn składa się z etanolu. Jest to alkohol, który działa bakteriobójczo oraz grzybobójczo i zabija niektóre wirusy. Dzięki temu preparaty z jego zawartością znalazły szerokie zastosowanie w branżach wymagających sterylnych warunków. Etanol może wysuszać skórę, dlatego przy częstej dezynfekcji warto pamiętać o stosowaniu kremów nawilżających. W żelu vimedin dodano do składu wyciąg z rumianku, który w bardzo dobry sposób zapobiega powstawaniu uszkodzeń na powierzchni dłoni i jednocześnie je pielęgnuje.
Gdzie umieścić płyn antybakteryjny?
Żel obowiązkowo musi być umieszczony w przychodniach, szpitalach oraz wszelkiego rodzaju pomieszczeniach medycznych. Kolejnymi miejscami są wszelkie budynki użyteczności publicznej. Najwygodniejszą formą aplikowania płynu jest zastosowanie bezdotykowych dozowników, do których regularnie dolewa się antybakteryjny preparat. Vimedin dostępny jest między innymi w buteleczkach z pompką, które można ustawić w mniejszych biurach lub w domu. Etanol jest substancją łatwopalną, więc podczas jego stosowania trzeba zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.