Jest sporo pokryć dachowych stosowanych dość rzadko i w ograniczonym zakresie. Oto kilka z nich
Dachówki betonowe
W przeciwieństwie do dachówek z gliny, dachówki betonowe są znacznie tańsze. Za około 50 zł za metr kwadratowy można takie dachówki już kupić. Charakteryzują się wysoką odpornością na mróz, są dobrym wyborem dla każdego, kto stawia na prostą i nieskomplikowaną instalację. Beton do produkcji dachówek dachówki składa się z mieszanki cementu i piasku zawierającego kwarc, a ponieważ produkty końcowe trudno odróżnić od prawdziwych płytek ceramicznych cieszą się sporą popularnościa. Wadą betonowych dachówek jest to, że zazwyczaj nie są one dostatecznie i całkowicie zabarwione. Z biegiem czasu, kolor może zanikać poprzez wpływ środowiska i powodować zaniedbany wygląd ze względu na wzrost glonów i porostów. Z tego powodu dachówki powinny zawsze być dobrane w dobrej jakości lub wymieniane po pewnym czasie. Jednak zrównoważona produkcja, a także możliwość recyklingu dachówek to ogromna zaleta, która staje się coraz bardziej popularna.
Dachy z tworzyw sztucznych
Tworzywo sztuczne jest odpowiednim materiałem, jeśli chodzi o pokrycia dachów tarasów, bram i wiat garażowych. Różnorodne kolory i kształty umożliwiają adaptację do głównego domu, ale są znacznie tańsze. Bez względu na to, czy jest to półpasiec, czy płyta profilowana – materiał jest wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, trwały i czasami trudny do odróżnienia od oryginałów. Ponadto materiał można łatwo zmontować przy pomocy niewielkich umiejętności manualnych.
Papa
pokrycie stosowane na dachy o małym spadku i stropodachy, najczęściej na dachach budynków pomocniczych i gospodarczych. Jest to materiał tani i dający możliwość szybkiego ułożenia, ale niezbyt estetyczny i o niewielkiej trwałości. Stosowany zwłaszcza na budynki tymczasowe; w wypadku stropodachów pokrycie papą jest obecnie wypierane przez bez spoinowe masy bitumiczne.
Eternit
Historycznie bardzo popularny, bo produkowany na bazie włókien azbestu praktycznie niezniszczalny – stąd jego nazwa, eternae po łacinie wieczny. Ze względu na tenże azbest powodujący azbestozę, bardzo groźną chorobę jego używanie jest zabronione. Powoli dobiega końca obowiązkowy demontaż tego materiału.
Nylon dekarski
pokrycie dachowe stworzone na bazie elastycznych polimerów, zwykle nylonu – stąd nazwa materiału Łączy on w sobie cechy samodzielnej powłoki dachowej oraz materiału do naprawy dachów. Stosowany okazjonalnie. Bardzo trwały i tani.
Zielony dach
warstwa roślinności na przepuszczalnym i łatwo nasiąkliwym podłożu mineralnym lub organicznym (do 20%), ułożona na płycie żelbetowej i warstwach izolacji, w tym na specjalnej macie drenarskiej. Jest pokryciem ciężkim i wymagającym dużej dokładności wykonania, stosowanym dla uatrakcyjnienia bryły budynku. W Polsce stosowany bardzo rzadko bo jest bardzo drogi i niewielu wykonawców jest w stanie go prawidłowo wykonać. Za to na Zachodzie cieszy się wśród bogatych inwestorów dużą popularnością, bo jest bardzo ekologiczny czyli w najwyższym stopniu modny i pozwala na oszczędności podatkowe