Piękny uśmiech jest marą naszego sukcesu. Nie od dzisiaj uważa się, że osoby posiadające równe, śnieżnobiałe zęby są zdecydowanie bardziej warte zaufana, szczególnie w biznesie. To powoduje, że tak wiele osób dorosłych obecne decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego.
Proces leczenia ortodontycznego może trwać kilka lat, ale nie zmienia to faktu, że jest to sprawa warta zachodu. Dodatkowo dobrze poprowadzone leczenie daje efekt na całe życie, dlatego 2-3 lata w tej skali wydają się naprawdę niewielkim okresem (zobacz również „Kiedy stosuje się aparaty ortodontyczne i jakie są ich rodzaje?”
Jakie aparaty ortodontyczne mamy do wyboru?
Aparaty korygujące wady zgryzu mogą mieć różną postać. Najbardziej znane są aparaty drutowe, które są stosowane od wielu lat. Kojarzą nam się z nastolatkami leczącymi wadę zgryzu. Obecne nadal są stosowane, ponieważ pozwalają wyprostować nawet najbardziej krzywe zęby, choć technika ich zakładana oraz sam materiał, z którego zostały wykonane uległ pewnym zmianom na przestrzeni lat i w pełni odpowiada aktualnym sposobom leczenia.
Na rynku są też tzw. aparaty estetyczne, których nie widać na pierwszy rzut oka. Najczęściej stosuje się je u osób, którym zależy na tym, by aparat nie był widoczny. Zakłada je się tak samo jak modele klasyczne, czyli po zewnętrznej stronie zębów. Warto jednak wiedzieć, że istnieją tez aparaty wewnętrzne, które również nie są w ogóle widoczne. Dzięki temu nawet osoby, którym zależy na tym, by nikt poza nimi nie wiedział o leczeniu mogą się spokojne na nie zdecydować.
Gdzie wybrać się na leczenie ortodontyczne?
Aktualne w żadnym większym mieście nie brakuje gabinetów ortodontycznych, dlatego wybór jest naprawdę trudny. Na szczęście są takie strony jak tourmedica.pl, które stanowią pewnego rodzaju zestawienie najlepszych miejsc. Korzystając z nich mamy bardzo ułatwione zadanie oraz w większości przypadków od razu możemy zapoznać się z ofertą danego gabinetu. To bardzo przydatne rozważane nie tylko dla osób dorosłych myślących o wyrównaniu własnego zgryzu, ale także dla rodziców dzieci, które mają wady wymagające skorygowana.