Obecnie coraz więcej fachowców z rozmaitych kategorii bardzo chętnie wydaje swoje pieniądze na określonej jakości śruby. Spełniają one normy ISO/DIN/PN. Po co w ogóle jest wykonywana konwersja pomiędzy tymi oznaczeniami? Jak może ona być zrealizowana szybko oraz precyzyjnie? Interesują Was takie właśnie tematy? W takim razie znakomicie składa się, że trafiliście na dzisiejszy artykuł, który jest poświęcony tej właśnie sprawie…
Komu przydaje się konwersja?
Ten temat nie jest przypadkowy. Okazuje się, że konwersja ma coraz częstsze zastosowanie. W jakich sytuacjach realizacja tego zadania jest bardzo pomocna? Między innymi chodzi tutaj o ułatwienie handlu oraz świadczenia usług. Pamiętajcie bowiem, że normy mają generalnie na celu zapobiegać powstawaniu różnych barier w temacie technicznym. Na przykład na terenie naszego kraju są stosowane normy PN. Zatwierdza je, a także ewentualnie wycofuje, Polski Komitet Normalizacyjny. Mają one zasięg wyłącznie krajowy. Co to oznacza w praktyce? Może być zatem tak, jest w sumie duże prawdopodobieństwo, że podmiot z zagranicy nie będzie do końca wiedział, co jest przedmiotem umowy, jeśli użyjecie takiego właśnie symbolu. Zdecydowanie bardziej powszechne są normy ISO. W końcu są stosowane na całym świecie. Tutaj najwięcej do powiedzenia – w obszarze tego tematu – ma Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Z tymi normami jest trochę tak, jak z językiem angielskim. Są to po prostu aspekty najbardziej uniwersalne oraz powszechne. Dla formalności napiszemy jeszcze, że w Polsce stosowane są także normy DIN. Zatwierdza je zaś Niemiecki Instytut Normalizacyjny.
Jak wykonać konwersję norm ISO/DIN/PN?
Aktualnie na pewno dużo osób zastanawia się nad tym zagadnieniem. Nie brakuje ludzi, którzy w takim położeniu odwiedzają stronę internetową stalmut.pl. Wszystko ze względu na fakt, że znajduje się tam łatwa w obsłudze wyszukiwarka. Interesują Was śruby zamkowe? Chcecie je kupić lub sprzedać – na przykład komuś z zagranicy? Potrzebne są Wam zatem oznaczenia ISO? Można je uzyskać. Trzeba znać na przykład oznaczenie PN lub DIN. Załóżmy, że wiecie, iż Niemiecki Instytut Normalizacyjny określa śruby zamkowe jako DIN 603. Wtedy musicie wpisać ten ciąg liter oraz cyfr do wyszukiwarki. Potem trzeba kliknąć czerwony przycisk „Szukaj” znajdujący się w prawem sektorze. Jakie są efekty? To wystarczy, aby dowiedzieć się, że śruby zamkowe mają normy DIN 603/ISO 8677/PN 82406. Prawda, że jest to bardzo proste zadanie do wykonania? A może znacząco ułatwić handlowanie – szczególnie z zagranicznymi podmiotami.